Yale New Haven Hospital Quarter Century Club 2019 inductees 

Michael Aiken
Plant Engineering

Mark Alexander
Environmental Services

Christine Banti
Patient Relations

John Bartone
Respiratory Care

Theresa Bartovic
Neonatal Intensive Care Unit

Connie Bell
Nursing Business Office

Bonnie Blair
Neonatal Intensive Care Unit

Cynthia Cardone
Urology

Lynn Chamberland
Respiratory Care

Helen Chen
Resource Operations Center

Evangeline Curameng
Emergency Department

Mark Decesare
Plant Engineering

Marilyn D’Elia
Neonatal Intensive Care Unit

Kelly Derosier
Medical Oncology

Christine Drew
Medical Oncology

Guy Dufresne
Heart and Vascular

Sally-Ann Durso
Yale New Haven Children’s Hospital

Larry Edwards
Environmental Services

Carolyn Federici
Community Health

Andrea Felsted
Laboratory Medicine

Tracy Files
Environmental Services

Debra Ford
Medical Oncology

Lisa Gathers-Beck
Heart and Vascular

Harold Gibson
Central Sterile Supply

Ronda Golding
Pediatric Sleep Study

Burnell Graham
Environmental Services

Antwan Hailey
Environmental Services

Tim Hatcher
Community Health

Lauren Hession
Gastroenterology

Lisa Hewitt
Psychiatry

Robyn Hewitt
Emergency Medicine

Nancy Hinchion
Heart and Vascular

Sherri Hopkins
Resource Operations Center

Colleen Hough
Heart and Vascular

Timothy Hutchinson
Patient Transport

Sheila Irving
Food and Nutrition

Geraldine Jackson
Food and Nutrition

Laura Jansen
Nursing Administration

Tracy Jewett
Transplantation

Shelley Jolie
Radiation Oncology

Mattie Jones
Food and Nutrition

Neisha Kasperzyk
Resource Operations Center

Myra King
Laboratory Medicine

Scott Kinser
Plant Engineering

Michele Lamonica
Perioperative Services

Tarlea Leffler
Laboratory Medicine

Karyn Lenahan
Yale New Haven Children’s Hospital

Rosemary Lloyd
Perioperative Services
Raymond Lenox
Hematology

Melissa Luzzi
Diagnostic Radiology

Rebecca McCray
Ambulatory Administration

Michelle Meehan
Perioperative Services

Syrus Meshack
Laboratory Medicine

Kaprice Miller
Emergency Medicine

Karen Miller
Heart and Vascular

Jacqueline Mills
Perioperative Services

Deborah Minervini
Perioperative Services

Cherie Mola
Diagnostic Radiology

Tamira Montorsi
Surgical Intensive Care Unit

George Moore
Environmental Services

Sammie Moore
Pediatric Sleep Study

Thomas Murtagh
Radiation Oncology

Arthur Naimo
Neurosciences

John Natt
Central Sterile Supply

Constance O’Connor
Medical Intensive Care Unit

Monica Osborn
Perioperative Services

Laura O’Sullivan
Surgical Services

Robert Parson
Plant Engineering

Robert Passmore
Plant Engineering

Arthur Pearson
Environmental Services

Margaret Phelan
Laboratory Medicine

Kathryn Pickett
Neonatal Intensive Care Unit

Celeste Potter
Perioperative Services

Christine Puciato
Diagnostic Radiology

Kathy Pytel
Surgical Services

Holly-May Robins
Perioperative Services

Barbara Robinson
Resource Operations Center

Jose Rodriguez
Plant Engineering

Patrizia Schaefer
Medical Intensive Care Unit

Laurie Siraco
Orthopedics

Amy Slawson-Fortin
Pharmacy

Barbara Stahl
Heart and Vascular

Catherine Stein
Neonatal Intensive Care Unit

John Strathy
Perioperative Services

Anne Louise Turner
Perioperative Services

Geoffrey Twohill
Rehabilitation Services

Kimberly Vaccino
Neonatal Intensive Care Unit

Shannon Vansteenburgh
Radiology

Dorothy Walker
Ambulatory Services

Stacie Walsh
Center for Professional Practice Excellence

Keisha Wardlaw
Maternity

Hubert Wearing
Diagnostic Imaging

Phyllis White
Perioperative Services

Laura Wilson
Food and Nutrition

Jacalyn Wright
Perioperative Services

Terriann Wusterbarth
Surgical Oncology